A lézer előnyei

A gyógyászatban, de leginkább a sebészetben a CO2 lézerek terjedtek el a jó hatásfok és nagy teljesítmény miatt. A rendelésemen 15 wattos széndioxid lézert használok. A lézerfényt elsősorban a nagyfokú rendezettség és szabályozhatósága különbözteti meg a hagyományos fényforrások fényétől. Leegyszerűsítve mondhatjuk, hogy elsősorban a hőhatás révén működnek a sebészeti lézerberendezések. A lézersugár energiája a szövetekben elnyelődik, hővé alakul, így a sejtekben és a sejtek közötti lévő folyadék felforr, majd robbanásszerűen elpárolog, a helyén pedig szövethiány keletkezik, ez a vágás vagy vaporizació jelensége. A hagyományos szikével történő metszéshez képest a a kis felületre öszpontosuló energia miatt nem sérülnek, roncsolódnak a környező szövetek. A sebgyógyulás így gyorsabb, kisebb heg marad vissza. A vérzés kevesebb mivel a kis ereket elzárja.

A vírusos elváltozások ( szemölcsök, condylomák ) lézeres eltávolítása után kisebb a tovaterjedés veszélye, mivel a műtéti területen a lézersugár a vírusokat elpusztítja és vérzés híján a kifolyt vérrel sem tudnak terjedni.

A lézersugár a baktériumokat is elpusztítja, valamint az eszköz nem csak a sugár érintkezi a seb illetve a testfelülettel, ezért a fertőzés veszélye lényegesen kisebb. Az utólagos fertőzéstől nem véd meg!

A benőtt köröm lézeres kezelése során a körömtermelő zóna ( germinativ réteg ) sejtjeit lézerrel eltávolítjuk a körömbenövés zónájából, így a kiújulás jelentősen csökken a hagyományos kimetszéshez képest.


A weboldalon található információk tájékoztató jellegűek, nem teljes körűek.